Detox

Czyli inaczej gruntowne oczyszczanie. Żeby zaistniały dobre warunki na pozytywne przemiany, trzeba pomyśleć o sprzątaniu. Nasze piękne mieszkanie , zawalone niepotrzebnymi rzeczami, zakurzone i oplecione pajęczyną nie może spełniać swojej podstawowej funkcji, jaką jest nasze dobre samopoczucie, poczucie bezpieczeństwa i radość przebywania w nim. Zwykle, po kilkudziesięciu latach nie sprzątania potrzebny jest gruntowny remont. To samo możemy powiedzieć o naszym ciele, a więc całym organizmie. Codziennie zarzucamy go kilogramami niepotrzebnych środków chemicznych, toksyn, antybiotyków ( z mięsa), barwników i konserwantów ( z jedzenia), metali ciężkich (z wody, powietrza, jedzenia i ubrań). I nareszcie nadszedł ten czas – czas na sprzątanie!

Zacznijmy od jelit!

W jelitach leży nasze całe bezpieczeństwo, odporność, dobre samopoczucie. To nasz drugi mózg, a z naukowego punktu widzenia, informacje o zmianach w organizmie, np o stresie, przekazywane są z brzucha do mózgu. Jelita pełnią tak ważną funkcję, że nie możemy o nich zapominać. Oczyszczanie jelit stanie więc na pierwszym miejscu w naszej instrukcji oczyszczania organizmu. Kto wspomaga oczyszczanie jelit? Od czego zacząć? na co zwrócić uwagę? Z pomocą przychodzi nam mała jednokomórkowa alga chlorella, od której zaczniemy sprzątanie. (tutaj przeczytaj jak)
Niezwykle ważną kwestią w oczyszczaniu i utrzymaniu porządku jest także zmiana nawyków. Proste? Tak! Trzeba tylko wytrzymać 21 dni, później nie będzie już trudno. (tutaj przeczytaj jak)
Prawdopodobnie lubisz słodycze 🙂 My też! Ale ich nadmierne spożywanie prowadzi do poważnych zaburzeń, między innymi koncentracji i logicznego myślenia, tracisz też radość życia i ostatecznie nic ci się nie chce.
Detox będzie skuteczny, kiedy pozbędziemy się naszego uzależnienia od cukru (tutaj przeczytaj jak)
Po pierwszym kroku w dobrej przemianie, pozostaje nam utrzymać nasz organizm w dobrym stanie i na najwyższym poziomie radości życia. To jest proste! (sprawdź jak)

do góry
Sklep internetowy Shoper.pl